15
wrz

Warsztaty „Kreatywność niejedno ma imię”

W dniu 15.09 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez firmę Profim dla swoich stałych partnerów. Celem warsztatów było zaprezentowanie najnowszych kolekcji mebli oraz przedstawienie kreatywności w różnych jej odsłonach.

Firma Profim stopniowo wprowadza na rynek 7 nowych kolekcji mebli, zaprojektowanych m.in. przez Christophe’a Pillet, Paula Brooksa i ITO Design. Tym samym rozszerzono ofertę o nowy fotel pracowniczy, kolekcję stołów kawowych i konferencyjnych, funkcjonalny stołek oraz meble kawiarniane, restauracyjne i wypoczynkowe. Meble zostały zaprezentowane na ekspozycji, co pozwoliło nam dokładnie zapoznać się z nowymi produktami, tkaninami i rozwiązaniami technologicznymi. Nowe projekty są świeże, minimalistyczne oraz lekkie w swej formie, a przy tym ergonomiczne. Cieszy nas również to, że firma Profim rozbudowała wybór tkanin o szeroką gamę nowych kolorów i faktur.

Przedstawiciele firmy Profim opowiedzieli również o ciekawej współpracy z firmą VZÓR, która reaktywuje ikony polskiego designu. Profim zostało inwestorem branżowym marki VZÓR. Celem przedsięwzięcia jest dostosowanie dawnych projektów do nowych materiałów i technologii produkcji, z zachowaniem praw patentowych i autorskich. Jako pierwsze wzięto na warsztat projekty autorstwa prof. Romana Modzelewskiego – malarza, rzeźbiarza, eksperymentatora oraz wieloletniego rektora łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Na warsztatach został zaprezentowany klasyczny fotel RM58 oraz jego odświeżona wersja RM58 soft.

W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty na temat kreatywności w biznesie. Uczestnicy mogli wspólnie wymienić poglądy i poznać techniki na pobudzenie kreatywności oraz pomysłowości w życiu zawodowym jak i prywatnym. Po szkoleniu spędziliśmy miły wieczór w towarzystwie pracowników firmy oraz pozostałych uczestników.

Serdecznie dziękujemy firmie Profim za zaproszenie i przekazaną wiedzę. Z warsztatów wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów, zainspirowani nowymi kolekcjami i ciekawymi warsztatami.